Warning: Creating default object from empty value in /home/maxarkit/public_html/wp/wp-content/plugins/category-sticky-posts/bz_category_sticky.php on line 159
Om Max Arkiv - Max Arkitekter

Om Max

 

Max Arkitekter är Agneta, Lisa, Anna, Lotta, Joung-Min och Rebecka.

Vi arbetar med vardagens arkitektur: skolor, förskolor, vård- och omsorgsbyggnader. Miljöer där brukaren inte alltid valt sin omgivning. I dessa byggnader blir arkitekturen extra viktig liksom vår förmåga till lyhördhet och inlevelse.

Vår uppgift som arkitekter är att se till helheten. Varje projekt är unikt, arbetsmetoden alltid densamma: Vi tolkar och ger form åt brukarens behov, beställarens önskemål, byggnadstekniska krav och våra egna gestaltningsmässiga ambitioner.

På Max Arkitekter arbetar vi tillsammans. Vi stöttar och uppmuntrar varandra då vi anser allas åsikter vara angelägna och grunden till den goda arkitektur vi vill skapa

"Architecture, of all the arts, is the one which acts the most slowly, but the most surely, on the soul."
- Ernest Dimnet

 

Agneta_Ran_small

Arkitekt SAR/MSA

Telefon: 08-18 81 48
E-post: agneta@maxarkitekter.se

... Läs mer»

 

Lisa_B_M_small

Arkitekt SAR/MSA

Telefon: 08-18 81 49
E-post: lisa@maxarkitekter.se

... Läs mer»

 

Anna_Areskough_small

Arkitekt SAR/MSA

Telefon: 08-18 81 47
E-post: anna@maxarkitekter.se

... Läs mer»

 

Lotta_Aberg_small

Arkitekt SAR/ MSA

Telefon: 08-18 81 46
E-post: lotta@maxarkitekter.se

... Läs mer»

 

JoungMin_Kim_small

Arkitekt MSA och Civilingenjör Arkitektur

Telefon: 08-18 81 53
E-post: joung-min@maxarkitekter.se

... Läs mer»

 

Praktikant

Telefon: 08-18 81 51
E-post: rebecka@maxarkitekter.se

... Läs mer»

 

Karta

Här hittar du oss:

Adress:
Max Arkitekter
Tyska brinken 19, 2 tr
111 27 Stockholm

Telefon: 08-18 81 45

E-post: info@maxarkitekter.se